Yeni Nesil Dijital Müzik Servisi: TRT Dinle

TRT Dinle, TRT’nin uzun yıllara dayanan zengin sesli arşivini tek bir platformda toplamayı amaçlayan aynı zamanda zengin müzik kütüphanesine de sahip olmasıyla kendisini rakiplerinden birkaç adım ileriye taşıyan tamamen ücretsiz yeni nesil bir müzik servisidir.

Her türden müzik kütüphanesine sahip olan uygulamayı bence öne çıkaran en önemli özelliği TRT’nin radyo tiyatroları, özel kayıtları, sesli kitapları ve eski arşivler gibi içeriklerle geçmişle günümüz arasında bir köprü vazifesi görmesi. TRT’nin o devasa arşivini düşündüğümüzde böyle bir uygulamanın hayatımızda yer alması kültürel birikimin yeni nesile taşınması noktasında da oldukça kıymetli olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca az önce sözünü ettiğim noktalar itibariyle rakiplerinden ayrıştığını düşünmekle beraber ücretsiz olmasını da hesaba katarsak kısa sürede ülkemizde en çok kullanılan sesli dijital içerik servisi olması çok yüksek ihtimal.

iPhone’da TRT Dinle Uygulaması

Şu sıralar beta sürümde geliştirmelerine devam edilen uygulamayı Android ve IOS marketlerden edinebilir hatta daha çok PC başında vakit geçiriyorsanız eğer web sürümünü de kullanabilirsiniz.

Servisi kullanmadan önce TRT hesabı oluşturmanız gerekiyor. Bu hesap sayesinde istediğiniz şarkı ya da kategoriyi favori seçebilir, son dinlediğiniz içeriklere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.