LinkedIn Yenilendi !

Geçtiğimiz yılın Temmuz ayında Microsoft tarafından 26,2 milyar dolara satın alınan LinkedIn, kapsamlı bir değişim sürecine girdi ve bunun ilk adımı olarak web site tasarımını yeniledi. Tasarımı baştan sona yenileyen LinkedIn proaktif öneriler sunan bir arayüze ve gelişmiş arama özellikleri sunuyor.

Öncelikli olarak yeni tasarım masaüstü cihazlarda kullanıma sunuldu ve tasarımın yenilenmesiyle ilgili duyuru ilk olarak dün resmi blog sayfasından yapılmıştı. Blog yazısında tasarımın yenilenmesindeki temel amacın mesajlaşma ve içeriğin platformun odak noktası haline getirmeyi amaçladığı söyleniyor.

Tasarım eski versiyona göre genel olarak daha sade ve kullanışlı. Öyle ki hemen hemen tüm özelliklere yeni ara yüzde ulaşmak çok daha kolay. Aramalar ise daha öngörülü bir şekilde kullanıcı deneyimini üst düzeye çıkartıyor.

 

Yenilenen ana sayfada navigasyon kısmı da tamamen yenilendi ve ergonomik bir tasarıma kavuşmuş gibi görünüyor. Ana sayfa, mesajlaşma, bildirimler, iş ilanları, profilim, profesyonel ağım ve arama olmak üzere yedi ana kategoride navigasyon yapabiliyorsunuz. Diğer seçenekler içinse “daha fazla” ikonuna tıklamanız yeterli oluyor.

Mesajlaşma kısmına da gereken önemi veren LinkedIn, deneyimin her anında size iletişime geçebileceğiniz potansiyel bir bağlantı gösteriyor. Mesajlar mesaj kutusundan köşede pop-up şeklinde açılan bir pencereye dönüştüren LinkedIn, buraya da sihirli bir dokunuş yapmış.

Tasarımın şu an için daha kullanışlı ve verimli olduğunu söylemek yanlış olmaz ancak bir müddet kullanıcılar deneyimledikten sonra alınan geri bildirimlere göre daha da iyileştirilmesi gerekebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.