PowerDirector ile Video Hazırlayın!

Sosyal medya hesabını yönettiğim bir marka için video hazırlamam gerekiyordu. Bunu pratik bir şekilde nasıl hallederim derken bilgisayarımı satın aldığımda içinde ücretsiz olarak sunulan bir video hazırlama yazılımına denk geldim. Başlıktan da anlaşılacağı üzere adı Cyberlink’in PowerDirector 12 yazılımı.

Video hazırlamak konusunda benim gibi çok bilgi sahibi değilseniz ve basit bir şekilde mesajınızı iletmek istiyorsanız bu program isteklerinizi rahatlıkla karşılayacaktır. Ben işime uygun olan 60 saniyelik slider tarzda bir video hazırladım. Bunun adımlarına görsellerle beraber aşağıda ulaşabilirsiniz.

Yazılımı bilgisayarımıza kurduktan sonra çalıştırıyoruz. Ardından fazla detaylı bir şey hazırlamayı düşünmüyorsanız kolay düzenleyiciyi seçip işe koyuluyoruz.

1

Bu aşamada ise videoda yer almasını istediğiniz görselleri seçip devam ediyoruz.

2

Bu aşamada videonun stilini seçebilirsiniz. Birçok stil bulunmakta hangisi yaptığınız işe daha uygunsa onunla ilerleyebilirsiniz.

3

Son olarak videonun fonunda çalacak müziği de belirledikten sonra artık videomuz hazır. Önizlemesini de yaptıktan sonra bir sorun görürseniz geriye dönüp düzeltebilir, sorun yoksa kayıt edebilirsiniz.

4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.