AzureWave 802.11 AC Wifi Card İncelemesi

Geçen ay Çin’den sipariş ettiğim Broadcom çipsetine sahip AzureWave’in 802.11 AC destekli Wifi mini kartını dizüstü bilgisayarıma monte ettim. 5 Ghz bandında saniyede 867 Mbps ‘a kadar veri transferine izin veren bu kart kablolu bağlantıyı aratmayacak üst düzey bir ağ adaptörüdür.

azurwave

AzureWave 2.4 Ghz bandındaki eski teknolojiler olan b, g, n, standartlarını da desteklemekte. AC protokolünde yayın yapan bir modeminiz varsa eğer mutlaka sisteminizi bu kart ile upgrade edin. Özellikle birçok cihaz 2.4 Ghz bandını kullanmakta ve bu band üzerinde oldukça yoğunluk ve kirlilik oluşmakta bu durum internetteki faaliyetlerinizde hız kayıplarına ve verimsizliklere neden olmakta. 5 Ghz bandında ise durum tam tersi trafik az ve hd videoları izlerken download yaparken internet hızınızı çok verimli bir şekilde kullanabiliyorsunuz.

azurwave3

Ebay üzerinden 45 dolar gibi bir ücretle satın aldığım bu adaptörü mutlaka AC destekli bir modem ile birlikte kullanmanız gerekmektedir. AC destekli modemler içerisinde de önerebileceğim modem ise Asus’un DSL-AC68U modelidir. Bu modem ile ilgili incelememi de daha sonra paylaşıyor olacağım.

Dipnot: Azurewave’e alternatif olarak Intel’in Wireless 7260 AC kartını da önerebilirim. Azurewave ile aralarında bir fark yok.

2 thoughts on “AzureWave 802.11 AC Wifi Card İncelemesi

  1. Merhaba A.Samet Bey şu anda tamda aradığım konu bu. Size bir sorum olacak yardımcı olur musunuz? Benim laptop Hp Pavilion G6 . Bu azurewave kartını alsam pc destekler mi? İşlemcim Amd10. Siz hangi laptopta denediniz? Bana mail yoluyla ulaşır mısınız rica etsem? Mail : huseyin.afyoncu32@gmail.com

    1. Merhaba Hüseyin Bey,

      Kart cihazını destekler. Sadece slotunuza uygun olan tipi seçmeniz yeterli. Genelde yarım mini pci-e kartlar uyuyor. Ayrıca detaylı bir mail attım.

      Kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.